Sıkça Sorulan Sorular

Nişantaşı Sanat Evi nerede bulunuyor?

Nişantaşı Sanat Evi, Samsun’un İlkadım ilçesinde, Sanat Sokak’ta bulunmaktadır.

Adres: Kale Mh. Sanat Sk. No: 9A İlkadım/Samsun

Nişantaşı Sanat Evi hangi günler hizmet vermektedir?

Haftaiçi 18.00 – 20.00, haftasonu 11.00 – 14.00 ve 14.00 – 18.00 saatlerinde atölyemiz hizmet vermektedir.

Nişantaşı Sanat Evi'nde hangi sanat dallarıyla ilgili etkinlikler düzenleniyor?

Nişantaşı Sanat Evi, yağlı boya, heykel, rölyef, duvar çizimleri ve karakalem gibi farklı sanat dallarında etkinlikler düzenleyerek sanatseverlerin ilgisini çekmektedir.

Nişantaşı Sanat Evi'nde hangi eğitmen eğitim vermektedir?

Eğitmenimiz Sevil Güler, Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Tasarım bölümünü okul birinciliği ile bitirmiş, Mediha Yener ve Liverpool John Moores University English Education sertifika programlarında üstün başarı elde etmiştir.

Resim sanatına olan ilgi ve yeteneği onu ikinci üniversiteyi okumaya itti. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği bölümünü birincilikle bitirdi. Sevil Güler, hayalini kurduğu atölyesini, Arkeolog ve Sanat Tarihçisi Barış Özgür ile 2012 yılında Samsun’da kurdu.

Çocuk Resim Atölyesi bölümüzdeki hizmetlerimiz nelerdir?

Pastel, sulu boya, akrilik, kağıt çalışmaları, seramik, heykel, rölyef vb. birçok alanda eğitim vermekteyiz.

Yetişkin Atölyesi bölümüzde neler yapıyoruz?

Güzel sanatlar liseleri, güzel sanatlar fakülteleri, eğitim fakülteleri, resim-iş öğretmenliği bölümleri, yetenek sınavlarına hazırlık kurslarımızın yanı sıra üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık, tasarım, bölümlerinde öğrenim gören öğrencilere de desen, tasarım ve renk derslerinin verildiği özel sınıflarımız mevcuttur.

Nişantaşı Sanat Evi'nin bünyesinde bulunan cafe hangi günler hizmet veriyor?

Sanat evimize bağlı olan kafemiz, her gün 09.00 – 00.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Tümüyle tarihi bir dokunun içinde yer alan atölyemiz Cafe & Restaurant bölümüyle de kısa zamanda beğeni kazanmayı başarmıştır.

Nişantaşı Sanat Cafe'de neler bulunmaktadır?

Kendinizi hiç yabancı hissetmeyeceğiniz Nişantaşı Sanat Cafe & Restaurant dingin ortamıyla daha çok dinlenme yeri özelliğindedir. Kahvaltıdan atıştırmalıklara, dünya mutfağının seçkin lezzetlerinden doğal pastalara, kahve çeşitlerinden diğer içeceklere kadar aradığınız herşeyi burada bulabilirsiniz.